Informacje o zagrożeniu

Szanowni Rodzice

W związku z zagrożeniem koronawirusem oraz okresem wzmożonej zachorowalności na infekcje i grypę prosimy o podjęcie stosownych działań prewencyjnych:
1. nie ulegać panice, nie rozprzestrzeniać niesprawdzonych informacji, działać rozważnie,
2. uważnie obserwować stan zdrowia dzieci, nie bagatelizować żadnych objawów grypopodobnych,
3. dzieci z objawami nawet najmniejszymi pozostawiać w domu,
4. zgłaszać dzieci z objawami chorobowymi do odpowiednich służb,
5. wdrażać intensywniej niż dotychczas zasady higieny i częstego mycia rąk (najlepiej płynem dezynfekującym),
6. stosować maseczki higieniczne, szczególnie dla osób zakatarzonych, kaszlących, osłabionych itp.
7. ograniczać przebywanie dzieci w miejscach dużych skupisk ludzi,
8. śledzić komunikaty Sanepidu i odpowiednich służb oraz się do nich stosować.

Jednocześnie informuję, że na wyposażenie apteczki zakupiliśmy maseczki higieniczne i będziemy je proponować dzieciom kaszlącym, kichającym itp. Podjęte też zostały działania mające na celu zwiększenie poziomu higieny. Dzieci zgłaszające złe samopoczucie będą po porozumieniu z rodzicami, opiekunami odsyłane do domu. Szczególny apel kierujemy do rodziców dzieci odpoczywających w minione ferie poza granicami kraju, prosząc o rozważenie wdrożenia prewencyjnej kwarantanny – wirus ma okres wykluwania ok. 3 tygodni. Działajmy z myślą o dobru naszych dzieci i nas wszystkich. Ostrożność, odpowiedzialność i rozwaga bardzo wskazane.

Dyrektor przedszkola
Teresa Murawska