Koncerty muzyczne

„Muzyka jest źródłem piękna”

Raz w miesiącu w naszym przedszkolu odbywa się koncert muzyczny organizowany przez Agencje Muzyczną Bella Musica , prowadzony przez Panią Izabele Kazimierską. Istotą organizowanych koncertów jest :

EDUKACJA Koncert to forma bezpośredniego kontaktu dziecka z muzyką. Podczas koncertu dzieci poznają instrumenty, ich budowę, brzmienie, dowiadują się co robić by grał. Prowadząca korzysta z własnych doświadczeń artystycznych i pedagogicznych, współpracuje z zawodowymi muzykami i razem z nimi tworzy atrakcyjne dla dziecka, dynamiczne w przebiegu audycje muzyczne o charakterze edukacyjnym.

ZACHĘCENIE DO SŁUCHANIA Koncert to zaproszenie do krainy dźwięków, która może stać się dla każdego dziecka początkiem wspaniałej przygody z muzyką. Prezentowana muzyka jest różnorodna przez co ciekawa, przekazana w odpowiedniej formie zachęca do słuchania.

ZABAWA Muzyka uwrażliwia i wprowadza korzystne stany emocjonalne; powoduje radość, śmiech, zachęca do zabawy. Jest przystosowana do percepcji małego dziecka. Przemyślane teksty, barwna muzyka, poezja dziecięca, ciekawe piosenki zachęcają do śpiewania i aktywizują słuchaczy. Prowadząca nie rezygnuje z okazji wspólnego muzykowania z dziećmi , chociażby poprzez wspólną grę na dziecięcych instrumentach.

Program koncertów