Towarzystwa Przyjaciół Integracyjnych Społecznych Szkół Podstawowych w Milanówku

"Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem.."

Nasze przedszkole jest przyjazne dziecku, uwzględnia indywidualne potrzeby, zapewnia wielostronne i wielozmysłowe poznanie, umacnia wiarę naszych wychowanków we własne siły i daje możliwości osiągania sukcesów w nauce na kolejnym etapie edukacji. Dbamy o dobre stosunki międzyludzkie i dobrą komunikację. Zapewniamy kompetentnych i życzliwych nauczycieli. Jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i ich rodziców. Dbamy o dobro dziecka. Sprawiamy, że dzieci czują się akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale także do radzenia sobie z porażkami. Dajemy im możliwość samorealizacji, twórczego działania, kreatywnego myślenia, pracy z innymi i uczestniczenia w różnorodnych ciekawych zabawach.

Program pracy wychowawczo - dydaktycznej realizujemy we współpracy z rodzicami. Działania te sprawiają, że oddziaływania przedszkola i domu są skoordynowane. Rodzice są naszymi doradcami i sojusznikami. Zapraszamy rodziców na zajęcia otwarte prowadzone z dziećmi w poszczególnych grupach wiekowych.

Kadra przedszkola ustawicznie doskonali swoje kwalifikacje zawodowe i dostosowuje zajęcia do indywidualnych potrzeb dzieci. Przedszkole współpracuje ze szkołą i innymi instytucjami naszego miasta.W naszym przedszkolu dziecko ma możliwość:
  • uczyć się bawiąc i bawić się ucząc
  • rozwijać się w atmosferze akceptacji i życzliwości
  • zdobywać wiedzę dzięki innowacyjnym metodom pracy
  • czuć się bezpieczne i ważne
  • przeżywać radość z osiągniętych sukcesów
Pracujemy w godzinach 7.00 - 18.00 w małych grupach, co pozwala dostrzec indywidualne potrzeby. Raz w miesiącu odbywają się teatrzyki i koncerty muzyczne prowadzone przez profesjonalistów.

Realizując podstawę programową rozszerzany naszą ofertę o dodatkowe  zabawy i zajęcia z:
  • Plastyki – „ Supełkowo”
  • Metody Dobrego Startu
  • badawczo-odkrywcze – „Klub małego badacza”
  • koncentracji uwagi - „ Skupiam uwagę”
  • kulinarne - „Kuchcikowo”
  • muzyczne „ Happy singing”
  • języka angielskiego
  • rytmiki
  • logopedii "Gimnastyka buzi i języka"
  • religii
Dziecko może  również  skorzystać z zajęć  dodatkowo płatnych: