Święto pieczonego ziemniaka

Korzystając z uprzejmości rodziców Zosi Boczkowskiej 29 września 2012 r. mogliśmy odwiedzić Zosię i wspólnie obchodzić „Święto pieczonego ziemniaka”. W ramach realizacji założeń rocznego planu pracy „W zdrowym ciele zdrowy duch” przedszkolaki, wraz ze swoimi bliskimi, mogły brać udział w zorganizowanych na terenie ogrodu państwa Boczkowskich zabawach integracyjnych, konkursach i zawodach.
Każdy miał okazję sprawdzić się m.in. w takich konkurencjach jak:

• wykopki
  • rzut ziemniakiem w dal
  • drużynowe budowanie węża z ziemniaków
W miedzy czasie można też było puścić wodzę fantazji i w kąciku plastyczno- technicznym stworzyć ziemniaczaną kukiełkę lub stworka.

Mieliśmy czas na skonsumowanie przyniesionych przez rodziców wypieków- ciasta marchewkowego, ciasteczek owsianych, szarlotki ze śliwka i sałatek. Nie zabrakło także pieczonych kiełbasek i pysznych ziemniaków prosto z ogniska. Uwieńczeniem pikniku była przejażdżka kucykami, które dzieci mogły nakarmić marchewką i pogłaskać.

Dziękujemy wszystkim za udaną zabawę!!